KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344215
*
nr 934 4215
Folke Wilhelmson Berg
(1896-1974), Sverige
Oljemålning, Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Fiskeläge, 53 x 64
Folke Wilhelmson Berg, född 1896, död 1974, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:40:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 21:36:29
1
300 kr
11/1 21:24:17
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Folke Wilhelmson Berg
Folke Wilhelmson Berg, född 1896, död 1974, svensk målare.
Läs mer om Folke Wilhelmson Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge folke wilhelmson berg hamn marin motiv med vatten olja oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
*
Folke Wilhelmson Berg
Folke Wilhelmson Berg, född 1896, död 1974, svensk målare.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Folke Wilhelmson Berg
nr 934 4215
Folke Wilhelmson Berg
(1896-1974), Sverige
Oljemålning, Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Fiskeläge, 53 x 64
Folke Wilhelmson Berg, född 1896, död 1974, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 21:36:29 | 1 | 300 kr |
11/1 21:24:17 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Folke Wilhelmson Berg
Folke Wilhelmson Berg, född 1896, död 1974, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Folke Wilhelmson Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge folke wilhelmson berg hamn marin motiv med vatten olja oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49